Jak wystawić fakturę z baselinkera w WAPRO ?


Film pokazuje jak można zautomatyzować proces wystawiania faktur za pomocą sytemu Baselinker oraz WAPRO. Efektem końcowym takiej automatyzacji jest możliwość eksportowania z systemu Baselinker faktury w formie pdf do innych systemew (allegro, amazon itp). Faktura oczywiście jest zgodna ze wzorcem wydruku dostępnym w WAPPRO a stan produktów jest automatycznie aktualizowany w magazynie Baselinekara jak i w sklepach.

Zakładają scenariusz w krótym mamy system baselinker spięty z allegro oraz sklepem np Shoper możemy w w2s ustawić harmonogram zadań.

System Baselinkera:

1. Pobiera zamówienia ze sklepu.

2. Pobiera zamówienia z Allegro.

Program w2s (jedna licencja na baselinkera na w2s i jedna licencja na moduł faktur i paragonów):

1. w2s pobiera zamówienia z baselinkera które pochodzą jednocześnie z Allegro i sklepu Shoper

2. moduł faktury i paragony wystawia fakturę  w WAPRO i wysyła pdf do baselinkera

3. w2s wysyła zaktualizowane stany magazynowe do baselinkera

Program w2s (druga licencencja dls Shopera):

1. w2s wysyła zaktualizowane stany magazynowe do Shopera

 

Taka automatyzacja może działać rownież dla  wielu sklepów o ile mamy na te sklepy licencję a zaletą jest to że wiele kanałów sprzedażowych jest non-stop aktualizowanych na postawie stanów magazynowych w WAPRO.

 

Link YT: https://www.youtube.com/watch?v=UCI-Vte-_P8

 

wapro wfmag automatyzacja faktury baselinker pdf w2s

Jak wystawić paragon z baselinkera w WAPRO?


Film pokazuje jak można zafiskalizować paragon na drukarce fisklanej ELZAB. Paragon pochodzi oczywiście z systemu baselinker i jest ekportowany za pomoca w2s i modułu do faktur i paragonów do programu WAPRO. Oczywiście w programie WAPRO towar jest automatycznie ściągany z magazynu a jeżeli  tego towaru nie ma to parago nnie może zostać wystawiony i zostaniemy o tym poinformowani mailowo i ile odpowiednio skonfigurujemy SMTP w programie w2s i ustawimy odpowiednie opcje.

 

Link YT: https://www.youtube.com/watch?v=37i7hgDjAGA

wapro wfmag paragony elzab posnet fiskalizacja w2s automatyzacja baselinker

Faktury i paragony z fiskalizacją na drukarkach ELZAB i POSNET.


W maju udało nam się w programie w2s dodać możliwość wystawiania paragonów z jednoczesną fiskalizacją na drukarkach fiskalnych ELZAB i POSNET. Teraz wystawienia paragonu w baselinekrze od razu dodaje taki paragon do WAPRO i go fiskalizuje. Jeżeli w programie nie obsługujemy zamówień z baselinkera możemy sobie drukować faktury i od razu je fiskalizować jeżeli kontrahent nie ma numeru NIP na podstawie zamówień z WAPRO. Po wystawieniu można wysłać taką fakturę w formie PDF na adres e-mail zamawiającego. Do wysyłania faktur potrzebna będzie co najmniej wersja WAPRO PRESTIŻ.

UWAGA: Proszę pamiętać żeby przed albo po instalacji najnowszej wersji włączyć opcję Konfiguracja->Ustawienia->Inne->wymuś aktualizację oprogramowania. Ważne w przypadku użytkowników już korzystających z programu w2s.

faktury paragony fiskalizacja elzab posnet baselineker integracja.

Wymagania modułu faktury i paragony dla WAPRO


Program w2s daje możliwość korzystania z automatycznego wystawiania faktur np. Baselinkera, ATOMSTORE. W tym celu trzeba zakupić dodatkowy moduł do programu Faktury i paragony, korzystanie z modułu wymusza też spełnienie dodatkowych wymagań:

1. Moduł do przesyłania faktur potrzebuje wersji WAPRO co najmiej Prestiż,

2. Do obsługi modułu zgodnie z licencją firmy Asseco potrzebna jest dodatkowa licencja do WAPRO.

 

Jeżeli nie spełnimy tych dwóch warunków korzystanie z moduły nie będzie możliwe.

faktury i paragony wapro wymagania

Jak dodać raport do programu WF-MAG


Poniżej w kilku krokach pokazano jak dodajemy raport do programu WAPRO. Raporty wykorzystywany jest w programie w2s do generowania faktur VAT i automatycznej wysyłki pliku PDF do sklepu internetowego badź baselinkera. Domyślny raport z programu WF-MAG posiada parametry raportu, które przeszkadzają w automatycznym generowaniu faktur dlatego potrzebny jest n/w plik.

Link do raportu: https://www.e-mo.com.pl/Download/File/4801

W przypadku opcji, kiedy nie chce się drukować faktura, można spróbować przeinstalować program odpowiedzialny na drukowanie Crystal Reports.

Okno 1:

Okno 1

Okno 2:

Okno 3:

Okno 4:


 

w2s raport wf-mag bez paremetrów

w2s - harmogram zadań windows


Film pokazuje jak za pomocą harmonogramu zadań Windows oraz programu w2s zautomatyzować proces obierania zamówień ze sklepu internetowego do programu WF-MAG. 

 

Link YT: https://youtu.be/tfAhxty8K-M

w2s wf-mag wapro automatyzacja zadań sklepy internetowe impor zamówień

w2s - import towarów ze sklepu do WAPRO


Film pokazuje jak zaimportować produkty wraz ze zdjęciami za pomocą programu w2s do programu WAPRO ze sklepu shopGold.

w2s wapro wf-mag import towarów shopgold integracja

Jak przy pomocy w2s wysłać informację o przesyłkach do Allegro?

Zobacz film

Film pokazuje jak przy pomocy programu w2s wysłać informacje o przesyłkach do allegro. Oczywiście zamówienia muszą zostać pobrane z Allegro przez programu w2s.
w2s allegro przesyłka integracja zamówienia.

Numeracja wg magazynów

w2s_numeracja_wg_magazynow.jpg

W programie WAPRO Mag można numeracje dokumentów przeprowadzać na dwa sposoby z podziałem na liczniki wg magazynów i bez tego podziału. Program w2s domyślnie dodaje dokumenty bez podziału na magazyny i jeżeli zauważyłeś, że numeracja dokumentów jest robiona o początku a to nie jest to czego oczekujesz, należy po prostu włączyć opcje Konfiguracja ->Ustawienia->do Wapro->zamówienia->numeracja wg magazynów.
w2s wapro numeracja liczniki magazyny

Jak dodawać warianty produtków w w2s?

bandicam 2018-12-15 13-13-44-273.jpg

Jak dodać za pomocą programu WaPro MAG i w2s atrybuty do sklepu internetowego ? Program w2s działa jak "tłumacz" i zamienia wiele indeksów produktowych w WaPro Mag na jeden produkt w sklepie internetowym z wieloma wariantami. Generalnie należy mieć tyle indeksów w WaPro MAG ile ma się atrybytów/wariantów plus dodatkowy jeden indeks, który będzie reprezentował produkt po stronie sklepu. Po stronie WaPro MAG na indeksach ma to wyglądać tak:

IndeksWyróżnik
48164 (pusty) 
48164#194#254Kolor:Fioletowy;Rozmiar:43-46 
48164#194#255Kolor:Fioletowy;Rozmiar:39-42

 Dodatkowo należy włączyć po stronie w2s obsługę atrybutów/wariantów Konfiguracja->Ustawienia->atrybuty produktów oraz dodać separator atrybutu na znak "#". Ze względu na ograniczoną ilośc znaków w Indeksie możemy stosować zamienniki naposów "Fioletowy" i "Rozmiar", mogą to być wartości numeryczne albo tekstowe tak, aby magazynier wiedział co ma spakować do paczki. Jedyne wymaganie jest takie aby ilość separatów była równa liczbie atrybutów, czyli jeżeli mamy dwa atrybuty/warianty kolor i rozmiar mają w indeksie znajdować się dwa separatory atrybutow czyli w naszym przypadku dwa znaki "#" Następnie w zakładce WF-MAG->Atrybuty dodać atrybut „Rozmiar” i "Kolor"

w2s warianty produkty kolor rozmiar wapro wfmag