s2s to program, który umożliwia synchronizację danych pomiędzy sklepami internetowymi a programem Subiekt GT / Subiekt NEXO PRO / Navireo. Program pozwala na aktualizację oferty sklepu internetowego o ceny i stany z Subiekta oraz pozwala pobierać zamówienia ze sklepu internetowego jak i allegro jako zamówienia od klienta do Subiekta.

 

Produkty

W przypadku produktów program pozwala na wysłanie produktów z programu Subiekt GT do sklepu internetowego. Program z Subiekta wysyła do sklepu internetowego takie dane jak:
  • Nazwę produktu,
  • Opis produktu z pola pełna charakterystyka produktu,
  • Jednostkę miary produktu,
  • Wagę produkty,
  • Przynależność produktu do kategorii,
  • Producenta,
  • Cenę produktu (pozwala na wysłaniedo sklepu 10 poziomów cenowych),
  • Ceną promocyjną,
  • Ilość na magazynie (może wysłać sumę magazynową z wybranych magazynów),
  • Zdjęcie produktu.
Jeżeli mamy już sklep internetowy i chcemy zacząć pracę z programem Subiekt możemy z powodzeniem użyć programu s2s do zaciągnięcia danych o produktów ze sklepu do programu Subiekt. Do Subiekta zostaną zaciągnięte kompletne dane o produktach wraz ze zdjęciami i przynależnością produktów do kategorii sklepowych. Import produktów ze sklepu internetowego do Subiekta możemy też wykorzystać do uzupełnienia informacji o opisach produktów, zdjęciach, nazwie czy też przynależności produktu do kategorii w Subiekcie w każdej chwili tak, aby dane były aktualne.

Zamówienia

W przypadku zamówień program pozwala na dodawanie zamówień ze sklepu i allegro jako zamówienia od klienta w Subiekt, zamówienia mogą być też importowane jako zamówienia zaliczkowe zaznaczająć odpowiednią opcję w programie. Podczas tworzenia zamówienia program sprawdza czy dany kontrahent istnieje w Subiekt i jeżeli nie istnieje program zakłada kartotekę kontraheta w bazie Subiekta. W przypadku firm  kontrahent rozpoznawany jest po numerze NIP a w przypadku osób ficznych po adresie e-mail. Jeżeli chodzi o dodawanie produktów do zamówienia program sprawdza czy dany produkt istnieje po Symbolu lub po kodzie EAN (wymagane zaznaczenie opcji) i podobnie jak w przypadku kontrehentów program jeżeli produkt nie istnieje zakłada nową kartotekę dla produktu. Oczywiście w programie mamy dostępne różne opcje, którymi możemy sterować czy w przypadku braku produktów w Subiekt zamówienie ma być dodawane czy też nie. Należy wiedzieć, że program domyślnie ściąga tylko te zamówienia których jeszcze nie ściągnał a w przypadku jeżeli chcemy ściągać zamówienie, które było już ściągnięte należy zaznaczyć opcję "pozwalaj na aktualizację zamówień" oraz wypełnić pole "Aktuaiizacja zamówień od daty" wtedy program pobierze wszytkie zamówinia od wskazanej daty i będzie można zaktualizować te  zamówienia w programie Subiekt. Z ciekawszych opcji w programie mamy również możlwość właczenia ściągania zamówień ze wskazanym statusem ze sklepu internetowego.

Kontrahenci

Niestety tylko nieliczne silniki sklepów internetowych obsługują zarówno pobieranie kontrahentów ze sklepu do Subiekta jak i wysyłanie danych z Subiekta do sklepu internetowego. Należy też pamietać, że nawet jak dany silnik nie obsługuje pobierania kontrehentów ze sklepu internetowego do Subiekta możemy z powodzeniem użyć opcji pobierania wszyskich zamówien ze sklepu a osiągniemy wtedy funckjonalność zalożenia kartotek kotrahentów w Subiekt GT. Jeżeli już dany silnik wspiera wysyłanie kontrahentów z Subiekta do sklepu internetowego to oczywiście w sklepie kontrahent zakłada się od razy z przypisanym do niego poziomem cenowym z Subiekt a jeżeli dany sklep obsługuje poziomy cenowe to aki kontrahent po zalogowaniu ma podawane ceny produktów zgodne z jego poziomem cenowym z Subiekt GT. W przypadku migrowania kontrahentów z Subiekt do nowego sklepu za dodatkową opłatą możemy jednorazowo za pomocą udostępnionego konta mailowego wysłać maila o powstaniu nowego konta w sklepie z inforamacją o możliwości skorzystania z przypomienia hasła.

Warianty (rozmiar, kolor)

Program oczywiście obsługuje warianty np. kolorystyczne, które muszą być przechowywane w Subiekt na osobnych kartotekach tak, aby umożliwić zarządzanie gospodarką magazynową poszczególnych waiantów kolorysycznych, chodzi o to żeby przedsiębiorca był świadomy ile na magazynie ma czerwonych koszulek w rozmiar XL a ile ma zielonych w rozmiarze S. W przypadku obsługi wariantów program działa jak "tłumacz" i tłumaczy wiele kartotek produktów w Subiekt  na jedną kartotekę w sklepie internetowym z wieloma wariantami, takie "tłumaczenie" ułatwia z kolei odnajdywanie produktów przez konsumenta w sklepie internetowym.

Zestawy

Program s2s ma trzy opcje, które pomagają w sprzedaży zestawów w sklepie intenetowym. Pierwsza opcja działa domyślnie (nie trzeba jej aktywować) w przypadku braku zestawów na magazynie w Subiekt następuje obliczanie dostępności zestawów na podstawie dostępności składników zestawu i taki stan jest wysyłany do sklepu internetowego, opcja bardzo ułatwia sprzedaż zestawów w sklepie ponieważ nie trzeba ich montować w Subiekcie żeby je sprzedać. Druga opcja "rozbij komplet na składniki" w przypadku istnienia kompletu na zamówieniu pozwala na automatyczną zamianę pozycji zestawu na składniki z jakich składa sie zestaw, cena składników zostaje automatycznie dostosowana do ceny zestawu na zamówieniu, a my znowu oszczędzamy czas i nie musimy wykonywać montażu zestawów. Trzecia opcja wykonuje automatyczny montaż zestawów w momencie pobierania zamówienia ze sklepu o ile oczywiście zestawów nie ma na magazynie, opcja automatycznego montażu zestawów wymaga jednak sfery.

Statusy

Program posiada mechanizmy, które pozwalają na zmianę statusu zamówienia w sklepie internetowym. Status może być zmieniony co najmniej dwukrotnie, pierwszy raz status zamówienia w sklepie może być zmieniony w momencie zaimportowania zamówienia do Subiekta tak, aby o tym fakcie poinformować klienta i drugi raz w momencie jeżeli zostanie wystawiona faktura bądź paragon do zamówienia ze sklepu. Dodatkowo posiadając wykupioną funkcjonalność w Flag Własnych, które dostępne są w Subiekt GT możemy za pomocą tychże flag prowadzić "korespondencję" z klientem i informować go o poszczególnych etapach zamówienia zmieniając Flagi Własne na zamówieniach w Subiekcie.