Okres Wakacyjny jak samodzielnie wygenerować link do płatności.


 

W każdym programie , czy też module mamy do dyspozycji w oknia Licencje przycisk "Wygeneruj płatność", po kliknięciu na ten przycisk generuje się link do płatności i jest wysyłany na adres e-mail zarejestrowanej firmy w naszym systemie. 

Należy wiedzieć, że faktura proforma z takiej wygenerowanej płatności generuje się do 30 minut, link do proformy znajduje się oczywiście w mailu.

Podobnie jest w przypadku jeżeli z wygenerowanego linka zapłacimy od razu poprzez płatności PAYU, to taka faktura też widoczna jest  do 30 minut pod linkiem, który widoczny jest mailu z podziękowaniem za płatność.

 


Licnecja płatność.

2 Maja


2-go maja nie pracujemy zapraszamy po długim weekendzie.
wolne

Plany czyli co w trawie piszczy ...


W marcu planujemy wdrożyć platformy Shopify oraz ShopWare w wersji 6.5, dodatkowo planujemy rozwijać allegro i dodać możliwość generowanie listów przewozowych wraz z możliwością  dostarczenia dokumentów sprzedażowych (Faktur/Paragonów) do allegro.

W planach mamy też wdrożenie modułu 2sklep do naszych programów, moduł będzie miał za zadanie importowanie zamówień ze sklepów typu: PrestaShop, Selly, Magento, KQS, IdoSell, AtomStore, OpenCart, GoShop, ShopGold, Sky-Shop.pl, Redcart do systemów apilo oraz SELLASIST W zasadzie wszystkie sklepy, które są kompatybilne z naszymi programami będą miały możliwość takiego eksportu.

Integegracja może odbywać się pominięciem systemów ERP i została pilotażowo wdrożona do programu w2s, na razie eksport działa tylko do SELLASIST. Jeżeli sklepy będą miały możliwość wywoływanie aukcji automatycznych na zasadzie webhook to za pomocą naszego BSW (Bus Service Worker) będzie możliwe stworzenia automatyzacji w czasie rzeczywistym co pewnie przy bardzo dużej ilości zamówień (>1000 dziennie) na pewno się przyda.

integracja sklepy subiekt wapro apilo sellasist atomstore idosell ksq prestashop selly goshop

Apilo i Sellasist


Obecnie wdrożyliśmy w naszych programach s2s i w2s obsługę systemów apilo oraz SELLASIST. Komunikacja pozwala na wystawiania zarówno faktur i jak paragonów w Subiekt GT, Subiekt NEXO PRO oraz WAPRO. Po wystawieniu faktur pliku PDF są eksportowane do w/w systemów co umożliwia dalszą dystrybucję plików do klientów oraz systemów zewnętrznych zintegrowanych z tymi systemami. 

W przypadku SELLASIST mamy do dyspozycji możliwość wystawiania dwóch scenariuszach. Pierwszy scenariusz umożliwia wystawiania faktur na podstawie faktur, które są generowane po stronie SELLASIST a następnie  ich importowanie do systemy ERP (Subiekt, WAPRO). Drugi umożliwia tworzenie faktur na podstawie zamówień o odpowiednich statusach jakie są zadekalrowane w konfiguracji w/w programów. 

W przypadku apilo mamy do dyspozycji tylko jeden scenariusz: generowanie faktur na podstawie zamówień apilo z odpowiedni statusem, status jak w przypadku opisanym powyżej jest również konfigurowalny w naszych programach. Oczywiście w konfiguracji programów można wybrać kilka statusów zamówień z których będą tworzone faktury czy też paragony.

apilo sellasist subiekt nexo gt wapro

Incom zmiana sposobu logowania.


Dla dystrybutora Incom został zmianiony sposób autoryzacji. Dołączamy instrukcję jak to wykonać.

https://www.e-mo.com.pl/Download/File/6279

A2C incom logowanie integracja

Wolne.


W dniach od 27 grudnia do 2 stycznia firma e-mo.pl nie pracuje, życzymy Państu Szczęśliwego Nowego Roku.

 

wolne

Sellasist


Na chwilę obecną tj. 19.12.2023 do programów w2s i s2s została zaimplementowana identyczna funckjonalność jak w Baselinkerze.

Pracujemy na tym samym do APILO i jesteśmy na dobrej drodzę. 

Dziękujemy Wam za zaufanie i dostarczenie dużo danycj do testowania ! Bez tych dancyh było by kiepsko.

sellasist integracja subiekt gt nexo wapro

Flagi w s2s.


Wszystkie opcje, które są dostępne we flagach w zakładce Ogólne (ekran poniżej) działają tylko podczas dodawania i aktualizacji zamówienia, wyjątkiem jest opcja "Przypisz flagę dla spakowanych zamówień" która działa tylko podczas pobieranie i aktualizacji paczek do zamówienia z przełącznikiem -UpdateOrderOnlyPackage.

Przykłady zastosowania linii poleceń:

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -zAktualizujData -days="7"

W taki przypadku dla zamówień nowych i już zaimportowanych do subiekta, których data powstawnia w sklepie jest mniejsze niż 7 dni wstecz to zawsze dla zamówienia zostanie zmieniona flaga w Subiekt na wybraną w opcji "Przypisz jeżeli towaru nie ma na magazynie" o ile towaru nie będzie na magazynie w Subiekt. Należy pamiętać ze opcja będzie działa tylko z zaznaczoną opcję rezerwacji towaru.

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -days="7" 

W takim przypadku tylko dla zamówien nowych, których data powstawnia w sklepie jest mniejsze niż 7 dni wstecz to zawsze dla zamówienia zostanie zmieniona flaga w Subiekt na wybraną w opcji "Przypisz jeżeli towaru nie ma na magazynie" o ile towaru nie będzie na magazynie w Subiekt. Należy pamiętać ze opcja będzie działa tylko z zaznaczoną opcję rezerwacji towaru.

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -zAktualizujData -days="14" -UpdateOrderOnlyPackage -currentState="Spakowane"

W takim przypadku tylko dla zamówien nowych, których data powstawnia w sklepie jest mniejsze niż 14 dni wstecz oraz zamówieńe będzie miało status "spakowane" to zawsze dla zamówienia zostanie zmieniona flaga w Subiekt na wybraną w opcji "Przypisz flagę dla spakowanych zamówień" o ile w zamówieniu znajduje się numer listu przewozowego. W takim przypadku nie aktualizujemy całego zamówienia a tylko inforamcję o liście przewozowym oraz fladze. Takie działanie jest podyktowane tym że np. w NEXO numer listu można zmienić nawet na zamówieniu z którego został już wystawiony dokument faktura bądż paragon. Podobnie z flagami można je zmienić w przypadku już zrealizowanego zamówienia.

Wszystkie opcje, które są we flagach w zakładce znajdują się w zakładce Płatności (ekran poniżej) działają podczas dodwania zamówień jak i ich aktualizacji w Subiekt, dodatkowo opcje "Pełna płatność zmien flagę na" działa również z przełącznikiem -UpdateOrderOnlyFlag.

Przykłady:

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -zAktualizujData -days="14" -UpdateOrderOnlyFlag -currentState="Opłacone"

W takim przypadku dla zamówien nowych jak już tych istniejacych w Subiekt, których data powstawnia w sklepie jest mniejsze niż 14 dni wstecz oraz zamówieńe będzie miało status "Opłacone" to zawsze dla zamówienia zostanie zmieniona flaga w Subiekt na wybraną w opcji "Pełna płatność zmień flagę na" o ile w zamówieniu się informacja o pełnej płatności. Oczywiście z przełącznikiem -UpdateOrderOnlyFlag zmianie ulegnie tylko inforamcja o fladze na zamówieniu a samo zamóeienie nie jest aktualizowane.

Flagi na wejściu (ekrna poniże) działają zarówno przy dodawaniu, aktualizacji zamówień oraz przypadku aktualizacji tylko flag dla zamówień z przełącznikiem : -UpdateOrderOnlyPackage

Przykład zastosowania:

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -zAktualizujData -days="7" -UpdateOrderOnlyFlag -currenstatus="Nowe zamówienia, anulowane"

W takim przypadku program pobiera każde zamówienia nowy czy też stare o ile nie ma wiecej niż 7 dni i ma status : Nowe zamówienia lub anulowane. Po pobraniu z w/w linii poleceń zamówienie o statusie "Nowe zamówienia" zostanie zapisane w GT z flagą czerwoną a zamówienia ze statusem "Anulowane" będa miały nadaną flagę "Czerwoną". Zmienie nie ulgenie cłe zamówienia a tylko oznaczenie zamówienia flagą o ile zabezpieczenie "Bloku zmienę" nie będzie ustawione dla wybranych flag. Program za każdym razem sprawdza jaka jest flaga na zamówieni  jeżeli zabezpieczenie nie pozwala na jej zmianę to flaga na zamówieniu nie ulegnie zmienie.

Mapa statusów w zakładce Statusy (poniżej) działaja w drugą stronę czyli jeżeli zmienimy coś w Subiekt to zmiana zostanie wysłana do sklepu. W prgoramie można to wysłać z zakładki s2s->Subiekt->Flagi własne statusy, dodatkowo możemy to zrobić z linii poleceń.


-ustawienia="Moje ustawienia" -flagi

W takim przypadku jak powyżej flaga zielona zmieni status na do wysłania na  sklepie internetowy.

 

 


flagi statusy subiekt zamówienia

Wdrożenie SELLASIST oraz Apilo


Wdrożyliśmy platformy Sellasist oraz Apilo z racji tego że bardzo dużo zależy od przekazywanych danych, możemy udostępniać wersję do testów.

Zainteresowanych zapraszamy do dodania zgłoszenia gdzie dostaniecie Państwo wersję do testowania.

 

sellasist apilo integracja

BSW i dodatkowe akcje.


Dla modułu BSW w powiązaniu z programem s2s wprowadziliśmy możliwość generowania dodatkowych akcji przy zmianie statusu i tak można wywyłowyać zadania:

  • Zmiana informacji o paczkach : https://queues.shop/api/Queue/SetState?apikey=KluczAPI&orderId=[numer_zamowienia]&state=UpdateOrderOnlyPackage
  • Zmiana flag na wejściu: https://queues.shop/api/Queue/SetState?apikey=KluczAPI&orderId=[numer_zamowienia]&state=UpdateOrderOnlyFlag
  • Zmiana informacji o płatnościach:  https://queues.shop/api/Queue/SetState?apikey=KluczAPI&orderId=[numer_zamowienia]&state=UpdateOrderOnlyPayment

 

 

BSW automatyczne akcje s2s flagi paczki płatności