Incom zmiana sposobu logowania.


Dla dystrybutora Incom został zmianiony sposób autoryzacji. Dołączamy instrukcję jak to wykonać.

https://www.e-mo.com.pl/Download/File/6279

A2C incom logowanie integracja

Wolne.


W dniach od 27 grudnia do 2 stycznia firma e-mo.pl nie pracuje, życzymy Państu Szczęśliwego Nowego Roku.

 

wolne

Sellasist


Na chwilę obecną tj. 19.12.2023 do programów w2s i s2s została zaimplementowana identyczna funckjonalność jak w Baselinkerze.

Pracujemy na tym samym do APILO i jesteśmy na dobrej drodzę. 

Dziękujemy Wam za zaufanie i dostarczenie dużo danycj do testowania ! Bez tych dancyh było by kiepsko.

sellasist integracja subiekt gt nexo wapro

Flagi w s2s.


Wszystkie opcje, które są dostępne we flagach w zakładce Ogólne (ekran poniżej) działają tylko podczas dodawania i aktualizacji zamówienia, wyjątkiem jest opcja "Przypisz flagę dla spakowanych zamówień" która działa tylko podczas pobieranie i aktualizacji paczek do zamówienia z przełącznikiem -UpdateOrderOnlyPackage.

Przykłady zastosowania linii poleceń:

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -zAktualizujData -days="7"

W taki przypadku dla zamówień nowych i już zaimportowanych do subiekta, których data powstawnia w sklepie jest mniejsze niż 7 dni wstecz to zawsze dla zamówienia zostanie zmieniona flaga w Subiekt na wybraną w opcji "Przypisz jeżeli towaru nie ma na magazynie" o ile towaru nie będzie na magazynie w Subiekt. Należy pamiętać ze opcja będzie działa tylko z zaznaczoną opcję rezerwacji towaru.

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -days="7" 

W takim przypadku tylko dla zamówien nowych, których data powstawnia w sklepie jest mniejsze niż 7 dni wstecz to zawsze dla zamówienia zostanie zmieniona flaga w Subiekt na wybraną w opcji "Przypisz jeżeli towaru nie ma na magazynie" o ile towaru nie będzie na magazynie w Subiekt. Należy pamiętać ze opcja będzie działa tylko z zaznaczoną opcję rezerwacji towaru.

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -zAktualizujData -days="14" -UpdateOrderOnlyPackage -currentState="Spakowane"

W takim przypadku tylko dla zamówien nowych, których data powstawnia w sklepie jest mniejsze niż 14 dni wstecz oraz zamówieńe będzie miało status "spakowane" to zawsze dla zamówienia zostanie zmieniona flaga w Subiekt na wybraną w opcji "Przypisz flagę dla spakowanych zamówień" o ile w zamówieniu znajduje się numer listu przewozowego. W takim przypadku nie aktualizujemy całego zamówienia a tylko inforamcję o liście przewozowym oraz fladze. Takie działanie jest podyktowane tym że np. w NEXO numer listu można zmienić nawet na zamówieniu z którego został już wystawiony dokument faktura bądż paragon. Podobnie z flagami można je zmienić w przypadku już zrealizowanego zamówienia.

Wszystkie opcje, które są we flagach w zakładce znajdują się w zakładce Płatności (ekran poniżej) działają podczas dodwania zamówień jak i ich aktualizacji w Subiekt, dodatkowo opcje "Pełna płatność zmien flagę na" działa również z przełącznikiem -UpdateOrderOnlyFlag.

Przykłady:

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -zAktualizujData -days="14" -UpdateOrderOnlyFlag -currentState="Opłacone"

W takim przypadku dla zamówien nowych jak już tych istniejacych w Subiekt, których data powstawnia w sklepie jest mniejsze niż 14 dni wstecz oraz zamówieńe będzie miało status "Opłacone" to zawsze dla zamówienia zostanie zmieniona flaga w Subiekt na wybraną w opcji "Pełna płatność zmień flagę na" o ile w zamówieniu się informacja o pełnej płatności. Oczywiście z przełącznikiem -UpdateOrderOnlyFlag zmianie ulegnie tylko inforamcja o fladze na zamówieniu a samo zamóeienie nie jest aktualizowane.

Flagi na wejściu (ekrna poniże) działają zarówno przy dodawaniu, aktualizacji zamówień oraz przypadku aktualizacji tylko flag dla zamówień z przełącznikiem : -UpdateOrderOnlyPackage

Przykład zastosowania:

-ustawienia="Moje ustawienia" -zamowienia -zAktualizujData -days="7" -UpdateOrderOnlyFlag -currenstatus="Nowe zamówienia, anulowane"

W takim przypadku program pobiera każde zamówienia nowy czy też stare o ile nie ma wiecej niż 7 dni i ma status : Nowe zamówienia lub anulowane. Po pobraniu z w/w linii poleceń zamówienie o statusie "Nowe zamówienia" zostanie zapisane w GT z flagą czerwoną a zamówienia ze statusem "Anulowane" będa miały nadaną flagę "Czerwoną". Zmienie nie ulgenie cłe zamówienia a tylko oznaczenie zamówienia flagą o ile zabezpieczenie "Bloku zmienę" nie będzie ustawione dla wybranych flag. Program za każdym razem sprawdza jaka jest flaga na zamówieni  jeżeli zabezpieczenie nie pozwala na jej zmianę to flaga na zamówieniu nie ulegnie zmienie.

Mapa statusów w zakładce Statusy (poniżej) działaja w drugą stronę czyli jeżeli zmienimy coś w Subiekt to zmiana zostanie wysłana do sklepu. W prgoramie można to wysłać z zakładki s2s->Subiekt->Flagi własne statusy, dodatkowo możemy to zrobić z linii poleceń.


-ustawienia="Moje ustawienia" -flagi

W takim przypadku jak powyżej flaga zielona zmieni status na do wysłania na  sklepie internetowy.

 

 


flagi statusy subiekt zamówienia

Wdrożenie SELLASIST oraz Apilo


Wdrożyliśmy platformy Sellasist oraz Apilo z racji tego że bardzo dużo zależy od przekazywanych danych, możemy udostępniać wersję do testów.

Zainteresowanych zapraszamy do dodania zgłoszenia gdzie dostaniecie Państwo wersję do testowania.

 

sellasist apilo integracja

BSW i dodatkowe akcje.


Dla modułu BSW w powiązaniu z programem s2s wprowadziliśmy możliwość generowania dodatkowych akcji przy zmianie statusu i tak można wywyłowyać zadania:

  • Zmiana informacji o paczkach : https://queues.shop/api/Queue/SetState?apikey=KluczAPI&orderId=[numer_zamowienia]&state=UpdateOrderOnlyPackage
  • Zmiana flag na wejściu: https://queues.shop/api/Queue/SetState?apikey=KluczAPI&orderId=[numer_zamowienia]&state=UpdateOrderOnlyFlag
  • Zmiana informacji o płatnościach:  https://queues.shop/api/Queue/SetState?apikey=KluczAPI&orderId=[numer_zamowienia]&state=UpdateOrderOnlyPayment

 

 

BSW automatyczne akcje s2s flagi paczki płatności

Ponownie długi weekend ....


W dniach 14-15 sierpnia 2023 firma e-mo.pl nie pracuje, przepraszamy za niedogodności. 
wolne przerwa

Długi weekend ....


W dniu 9 czerwca 2023 roku nie pracujemy. 
boże ciało długi weekend wolne

Problemy z hosingiem cyberfolks.pl


Jeżeli Państwo macie swoje sklepy na hostingach cyberfolks i nie aktualizują się Państwu produkty to prosimy wykonać  poniższą instrukcję.


Blokowanie zdarzeń przez mod_security

 

mod_security błąd 406 code cyberfolks

Wolny weekend majowy.


W dniach od 1 maja do 5 maja 2023 roku firma e-mo.pl nie pracuje. Przepraszamy za kłopot i życzymy wszystkim pięknej pogody podczas przedłużonego weekendu majowego.

 

przerwa