Ustawienia mają bardzo duże znaczenie, pamiętaj o tym !

nexo_polaczenie.jpg

Przy imporcie zamówień ze sklepu internetowego do Subiekt NEXO pojawia się błąd:

Błąd podczas importu zamówień do Subiekt Nexo. Firma: 111111111111111111111, opis błędu: "Wartość w polu 'Odebrał' nie może być pusta. na polach DokumentZK.Odebral". 

Błąd spowodowany jest tym, że w konfiguracji naszego programu s2s w zakładce Subiekt->Połączenie wpisaliśmy użytkownika który nie jest pracownikiem, a to jest wymagane przez Sferę programu NEXO podczas dodawania zamówień.

subiekt nexo s2s zamówienia ustawienia

Obsługa wielu sklepów internetowych w jednym programie.

dodaj_nowe_ustawienie.png

Czy wiesz, że w programach firmy e-mo.pl można obsługiwać wiele sklepów internetowych a każdy z tych sklepów może być inny ? Wystarczy dodać nowe ustawienie i je skonfigurować dla nowego sklepu internetowego. Należy pamiętać, że programy są licencjonowane na sklep internetowy, także do każdego sklepu będzie potrzeba nowa licencja.
s2s a2c w2s obsługa wielu sklepów

Format daty ma znaczenie.

Zobacz film

Prawidłowo ustawiony format daty w systemie Windows w naszym programach to rrrr-MM-dd. Warto o tym pamiętać ponieważ błędne ustawienie tego formatu i separatora dziesiętnego w niektórych silnikach sklepu powodują błędy np. zamówinie nie są ściągane prawidłowo lub ceny na zamówieniu są "kosmiczne".
w2s format daty windows zamówienia

Promocja w Subiekt GT i błąd w sklepie Shoper / ClickShop.

bez_promocji_shoper.png

Stosując s2s do aktualizacji sklepu Shoper oraz ClickShop należy mieć zaznaczoną opcję Sklep->Ustawienia->do sklepu internetowego->Produkty->opcje produktów->bez promocji (tylko Redcart, Shoper). Ponieważ od jakiegoś czasu nie mamy możliwości usuwania promocji ze sklepu za pomocą REST API. Dlatego proponujemy stosowanie tej opcji i korzystanie z promocji w sklepie Shoper. Jeżeli nie znaznaczymy tej opcji nie będzie możliwa aktualizacja produktów które nie posiadają promocji w Subiekt GT. Pojawia się wtedy błąd: Opis błędu: Wartość pola 'date_from' jest niepoprawna: Istnieje inna zaplanowana promocja w wybranym terminie; Wartość pola 'date_to' jest niepoprawna: Istnieje inna zaplanowana promocja w wybranym terminie.
s2s shoper clickshop Subiekt GT promocja błąd