Jak skonfigurować API WooCommerce ?

Zobacz film

Film pokazuje jak skonfigurować i sprawdzić połączenie z API WooCommerce.

W przypadku jeżeli mamy problem z wpisywaniem zadeklarowanych kluczy w panelu WP a proces autoryzacji nie chce nas przepuścić musimy zmodyfikować plik .htaccess i dodać linię:

RewriteRule ^index\.php$ - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]

WooCommerce s2s a2c w2s legacy api połączenie

Jak wyeksportować tylko stan do sklepu internetowego ?

s2s_eksportuj_tylko_stan.jpg

Jeżeli chcemy wyeksportować z Subiekta GT / Subiekta NEXO PRO do sklepu internetowego tylko stan produktu bez ceny należy zaznaczyć opcję "eksportuj tylko stan (metoda szybka)" w zakładce Sklep->Ustawienia->do Sklepu internetowego->Produkty->Opcje produktów.

W przypadku zadań automatycznej aktualizacji należy oczywiście włączyć w/w opcję oraz skorzystać z harmonogramu zadań Windows uruchomiając program z odpowiednimi parametrami:

Dla użytkownika nie zalogowanego:

-ustawienia="Moje ustawienie" -produkty -pSzybka -sqlServer=(local) -sqlUser=sa -sqlPwd=moje_haslo_jezeli_nie_ma_pozostawiamy_puste -sqlSchema=baza_danych_programu

Dla użytkownik zalogowanego:

-ustawienia="Moje ustawienie" -produkty -pSzybka

 

s2s integracja Subiekt GT Subiekt NEXO PRO tylko stan

Numeracja wg magazynów

w2s_numeracja_wg_magazynow.jpg

W programie WAPRO Mag można numeracje dokumentów przeprowadzać na dwa sposoby z podziałem na liczniki wg magazynów i bez tego podziału. Program w2s domyślnie dodaje dokumenty bez podziału na magazyny i jeżeli zauważyłeś, że numeracja dokumentów jest robiona o początku a to nie jest to czego oczekujesz, należy po prostu włączyć opcje Konfiguracja ->Ustawienia->do Wapro->zamówienia->numeracja wg magazynów.
w2s wapro numeracja liczniki magazyny

Alernatywa do opcji wyślij tylko produkty zaktualizowane

s2s_roznica.jpg

Jeżeli nie możemy z jakiś powodów skorzystać w programie z opcji "wyślij tylko produkty zaktualizowane", możemy użyć alternatywnej opcji "wyślij różnicę w aktualizacji". W tym celu zaznaczamy tą opcję ustawiamy jednostkę godziny oraz czas różnicy na przykład na 24. Przy takich ustawieniach prgramu s2s w oknie Sklep->Produkty zobaczymy tylko produkty, których ilość bądź cena uległa zmianie w porównaniu z ostatnim wysłaniem do sklepu internetowego lub produkty, które nie zostały zaktualizowane w sklepie przez ostatnie 24 godziny.

Dlaczego warto stosować alternatywną opcje  "wyślij różnicę w aktualizacji":

  • Korzystamy w Subiket NEXO PRO i nie możemy stosować opcji wyślij tylko produkty zaktualizowane,
  • Korzystamy z zestawów oraz opcji "zamień zestaw na składniki" i w związku z tym stany i ceny zestawów nam się nie zmieniają a tym samym stosowanie opcji wyślij tylko produkty zaktualizowane nie będzie działało jak zakładamy,
  • Mamy dużą bazę produktów w Subiekt GT i włączone trigery na bazie Subiekta powodują jego wolne działanie.

 

Linia poleceń do harmonogramu: -ustawienia="Moje ustawienia" -produkty -pSzybka -pRoznica -jednostka="godziny" -czas="24"

Zalecana częstotliwość aktualizacji ustawiana w harmonogramie zadań Windows to np. 5 minut. Dodatkowo zalecemy do tego harmonogramy stosowanie raz dziennie np o 4 w nocy harmonogramu.

Linia poleceń do harmonogramu: -ustawienia="Moje ustawienia" -produkty -pSzybka -pUkryjNiezaktualizowane


s2s aktualizacja sklep Subiekt GT Subiekt NEXO róźnica w aktualizacji

Do czego służą produkty wirtualne ?

produkty_wirtualne.jpg

Funkcjonalność produktów wirtualnych jest zaimplementowana w programach s2s i w2s, służy ona m.in. do sprzedawania  w sklepach internetowych i Allegro produktów, których nie mamy na swoim magazynie. W samym programie wystarczy uruchomić formatkę Produktów Wirtualnych dodać na podstawie produktu z programu produkt wirtualny a następnie przypisać mu stan. Po tej operacji w sklepie i/lub Allegro pojawi się nowy produkt ze stanem wskazanym przez użytkownika. Jeżeli taki produkt wirtulany zostanie zamówiony to aplikacja w locie podczas dodawania zamówienń zamieni go na produkt z programu. 
produkty wirtualne stan allegro sklep s2s w2s

Ukrywanie produktów w sklepu IdoSell (IAI-SHOP).

IAI_ukrywanie_produktów.jpg

Jeżeli w programie s2s obsługujemy sklep internetowy na silniku IdoSell dawne IAI-Shop i chcemy korzystać z funkcjonalności ukrywania produktów, należy dla sklepu który ma największą ilość produktów odznaczyć opcję "aktualizacja widoczności" w metodzie szybkiej i dokładnej. Operacja jest wymagana ze względy na ograniczenie sklepu IdoSell, który musi mieć zaznaczony conajmiej jeden sklep na produkcie, w przypadku jeżeli nie odznaczymy tej opcji  nasz program będzię probował ukryć produkt a API sklepu zwróci błąd że co najmniej jeden sklep musi być widoczny na produkcie i nie zaktualizuje produktu.
idosellshop s2s ukrywanie produktów ustawienie integracji

Odsłona nowej strony

nowa_strona.jpg

W dniu dzisiejszym tj. 2018-12-18 wdrożyliśmy wygląd nowej strony, mamy nadzieje że strona stała się bardziej intuicyjna jeżeli chodzi o szybszy dostęp do treści. Od tej chwili będziemy też dbać o samą treść na stronie, w miarę możliwości postaramy się też ją odświeżyć. Jeżeli znajdą Państwo jakieś uchybienia na stronie, zapraszam do kontaktu i zgłaszania niedogodności przez formularz kontaktowy.
Design e-mo.pl

Jak dodawać warianty produtków w w2s?

bandicam 2018-12-15 13-13-44-273.jpg

Jak dodać za pomocą programu WaPro MAG i w2s atrybuty do sklepu internetowego ? Program w2s działa jak "tłumacz" i zamienia wiele indeksów produktowych w WaPro Mag na jeden produkt w sklepie internetowym z wieloma wariantami. Generalnie należy mieć tyle indeksów w WaPro MAG ile ma się atrybytów/wariantów plus dodatkowy jeden indeks, który będzie reprezentował produkt po stronie sklepu. Po stronie WaPro MAG na indeksach ma to wyglądać tak:

IndeksWyróżnik
48164 (pusty) 
48164#194#254Kolor:Fioletowy;Rozmiar:43-46 
48164#194#255Kolor:Fioletowy;Rozmiar:39-42

 Dodatkowo należy włączyć po stronie w2s obsługę atrybutów/wariantów Konfiguracja->Ustawienia->atrybuty produktów oraz dodać separator atrybutu na znak "#". Ze względu na ograniczoną ilośc znaków w Indeksie możemy stosować zamienniki naposów "Fioletowy" i "Rozmiar", mogą to być wartości numeryczne albo tekstowe tak, aby magazynier wiedział co ma spakować do paczki. Jedyne wymaganie jest takie aby ilość separatów była równa liczbie atrybutów, czyli jeżeli mamy dwa atrybuty/warianty kolor i rozmiar mają w indeksie znajdować się dwa separatory atrybutow czyli w naszym przypadku dwa znaki "#" Następnie w zakładce WF-MAG->Atrybuty dodać atrybut „Rozmiar” i "Kolor"

w2s warianty produkty kolor rozmiar wapro wfmag

Czy wiesz jak dodać producenta w Subiekt NEXO ?

Producent_w_nexo.jpg

Na karcie wybranego produktu w zakładce Dostawca, wybieramy kontrahenta, który będzie pełnił role Producenta a następnie dodajemy mu typ PR - Producent.
Subiekt NEXO s2s Producent

Wysyłanie stanów do sklepu bez rezerwacji towarów.

eksportuj_stan_nie_wzgledniaja_rezerwacji.jpg

Czy wiecie, że w programie s2s można wysyłać stan produktu do sklepu internetowego nie uzwględniająć rezerwacji ? Jeżeli chcemy, aby tak było wystarczy zaznaczyć opcję "eksportuj stan nie uwzględniając rezerwacji" w zakładce Sklep->Ustawienia->do sklepu internetowego->Produkty->Metody aktualizacji. Oczywiście s2s domyślne wysyła do sklepu stan uwzględniąjąć rezerwację.
s2s rezerwacja integracja stan